Submit your Rss Feed Link Below

Saturday, April 17, 2010

Diyet Kardeşliği e-Bülten

dkSohbet ve HafifDergi   Sevgili Diyet Kardeşleri...

   dkSohbet
   ========
   Forumlarda bu yönde görüş bildiren kardeşlerimizin isteği üzerine dkSohbet bölümünü açmış bulunmaktayız. dkSohbet bölümüne ulaşmak için giriş yaptıktan sonra menüden sohbet simgesine (pacman şeklinde) tıklabilirsiniz. dkSohbet odası yeni bir pencere olarak açılacaktır. Burada sağ bölümde listelenen Diyet Kardeşlerinin isimleri üzerine tıklayarak özel sohbet de başlatabilirsiniz.
 
   dkSohbet şu anda deneme aşamasında olduğu için bazı hatalar ortaya çıkma ihtimali vardır. Karşılaştığınız hataları forumda bizimle paylaşabilirsiniz.
 
   Bilinen Hatalar:
   ----------------
   - Kullanıcı adında "boşluk" bulunan kardeşlerimiz şu anda dkSohbet özelliğini kullanamamaktadır. Bu hatanın düzeltilmesi için çalışmalarımız devam ediyor.
 
 
   HafifDergi
   ==========
   HafifDergi'nin sayfa düzenleme çalışmaları devam ediyor. Eğer siz de HafifDergi projesi içinde eserlerinizle yer almak istiyorsanız hafifdergi@hafifhayat.com adresinden Hafifdergi Yazı İşleri grubuna ulaşabilirsiniz.
 


  Diyet Kardeşliği Adına
  Hezarfen


  ===================================
  http://www.diyetkardesligi.com

Klipfolio   Sevgili Diyet Kardeşleri...

   Sitemizin içeriği geliştikçe, etkileşim için farklı olanakları kullanma gerekliliğimiz artıyor. Diyet Kardeşliği e-Bültenimizin bu sayısında size bu amaçla kullanabileceğimiz "KlipFolio" isimli programı tanıtacağım.


   İsterseniz öncelikle http://www.klipfolio.com/assets/applications/KlipFolio-Install.exe bağlantısı aracılığıyla programımızı indirelim. Kısa bir kurulum aşamasından sonra Klipfolio masaüstümüzde görüntülenecek...


   Daha sonra http://www.klipfolio.com/klipinfo/5660 adresindeki sayfayı açalım. Sağ üst köşede bulunan "Add Klip" bağlantısı ile Diyet Kardeşliği Klip dosyasını Klipfolio programımıza ekleyelim.   Bunun sonucunda Klipfolio aşağıdaki şekilde görünecek...   Bu ekranda Diyet Kardeşliği forumlarına eklenen en son başlıkları anında görebileceğiz. Daha sonra ilgili konu üzerine tıklayarak bu sayfanın internet tarayı programımız aracılığı ile açılmasını sağlayabiliriz.


   Çok yakında Diyet Kardeşliği Bloglarındaki arkadaşlarımızın bloglarına da Klipfolio aracılığı ile ulaşabileceğiz.


   Bunun yanında http://www.klipfolio.com adresinden farklı ilgi alanlarında hitap eden binlerce klip arasından ilgilendiklerimizi programımıza ekleyerek kullanabiliriz.


Diyet Kardeşliği Adına
Hezarfen


===================================
http://www.diyetkardesligi.com

HafifBar   Sevgili Diyet Kardeşleri...

   Bugün itibariyle "Hafifbar" isminde Internet Explorer ve Mozilla Firefox tarayıcıları için bir "Araç Çubuğu" hazırlamaya başladık.


   Şu anda 0.1 (Beta) sürümünü indirme için hazırladığımız araç çubuğunun halihazırda 2 özelliği bulunuyor:


   - Diyet Kardeşliği kategorilerine ulaşım
   - Google ve Diyet Kardeşliği sayfalarında arama


   Bu ilk sürümde kabaca neler yapabileceğimizi görmek amacındayız. Göründüğü gibi özellikler şu anda minimum düzeyde. Maksimum oranda kullanılabilirlik için eklemeyi düşündüğümüz özellikler şu şekilde...


   1. Aşama:


   - Arama Özelliklerini geliştirilmesi
   - Diyet Kardeşliği Bloglarına HafifBar üzerinden kolay erişim (Kullanıcı bazlı)   2. Aşama:


   - Üyelik sisteminin HafifBar üzerinden denetimi (Özel Mesajlar, İzlenen başlıklar vs.)
   - Şu anda aktif olmayan Hafifposta hesaplarına erişim (Notifier)   Bu noktada beta testleri için arzu eden Diyet Kardeşleri http://www.hafifhayat.com/hafifbar adresinden tarayıcılarına uygun sürümü kurabilirler.


   Geri dönüşler için http://www.diyetkardesligi.com/viewforum.php?f=53 adresindeki HafifBar forumunu kullanabilirsiniz. Diyet Kardeşlerinin düşünce ve önerilerinin bu programın gelişimi için en önemli unsurlar olduğunu unutmayın.


   Bulduğunuz hataları da HafifBar forumuna bildirebilirsiniz.


   Bilinen Eksiklikler:


   - Windows Xp teması (Luna) dışındaki temalarda bazı imajlar kötü görünebiliyor. (v0.2'de düzeltilecek)


   Diğer Özellikler:
   Uninstal fonksiyonu mevcut bu durumda HafifBar hiçbir iz bırakmadan bilgisayardan kaldırılabiliyor. Kesinlikle herhangi bir malware (spyware) içermemektedir. İndirmeye sunulan dosyalar güncel anti-virüs ve anti-spyware yazılımları ile incelenmiş durumdadır. HafifBar herhangi bir kişisel bilgi toplamamaktadır.


Diyet Kardeşliği Adına
Hezarfen


===================================
http://www.diyetkardesligi.com

HafifDergi   Sevgili Diyet Kardeşleri...

   Diyet Kardeşliğinin e-dergisi "HafifDergi" hayata geçiyor. İçeriğinde Diyet Kardeşlerinin her türlü çalışmalarının yer alacağı dergimizin ilk sayısını 1 Temmuz 2006 itibariyle yayınlamayı düşünüyoruz. Bunun için http://www.diyetkardesligi.com/viewforum.php?f=3 adresinde "HafifDergi" isminde bir forum başlattık. Bundan sonra dergimiz ile ilgili tüm konuları bu forumda tartışacağız...


   İlk aşamada "HafifDergi Yazı İşleri" grubunda görev alacak Editörler ve Redaktörlere ihtiyacımız var. Konuyla ilgilenen kardeşlerimiz HafifDergi forumuna bu konuda mesaj gönderebilir...


   Ve en önemli görev de, dergimizin içeriğini oluşturacak yazar, çizer kardeşlerimize düşüyor... Yayınlanmasını istediğiniz çalışmalarınızı hafifdergi@hafifhayat.com e-posta adresinden HafifDergi Yazı İşleri grubuna gönderebilirsiniz...


   Konuyla ilgili tüm gelişmeler için "HafifDergi" forumunu takip edebilirsiniz http://www.diyetkardesligi.com/viewforum.php?f=3


   Diyet Kardeşliği Adına
   Hezarfen


   Not: Dergide yayınlanmasını istediğiniz eserleri lütfen foruma göndermeyiniz...


============================================
http://www.diyetkardesligi.com

No comments:

Post a Comment