Submit your Rss Feed Link Below

Saturday, April 17, 2010

Sağlıklı Yaşam-Kilo Sorunu-Diyet ve Doğru Beslenme

Yağ Şeker ve Tuz Doyma Hissini EngelliyorUzak durulması gereken bu gıdaların bedenimizde yaptığı değişiklikler ve zararlar nelerdir?
Bu konuda pek çok bilgiyi gerek basından gerekse internetten elde edebiliyoruz. Ama bir süre önce Pazartesi gece yarısından sonra yayınlanan ve Okan Bayülgen ile Prof.Dr. Sevil Atasoy’un birlikte sundukları Muhabbet Kralı adlı programda obesite ele alındı.
Prof.Dr.Sevil Atasoy fast-food yiyeceklerin zararlarından bahsederken  çok yağ, çok [...]A.Maranki’nin 2010 İlkbahar Kozmik Beden Temizliği2010 yılının ilkbahar kozmik beden temizliği tarihleri belli oldu.A.Maranki’nin her yıl gerçekleşen Kozmik Beden Temizliği ilkbahar programı 24-30 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Kozmik Beden Temizliği; ilkbaharda mart, nisan, mayıs aylarında, sonbaharda ise ekim, kasım, aralık aylarında ayın gökteki hareketine göre;  gökteki ayın (kameri) 9. günü başlanıp, 15. günü bitirilir.
İlkbaharın ilk Kozmik Beden Temizliği 24 – 30 Mart [...]Starlar Bu Programla ZayıfladıGenç ya da yaşlı, az ya da çok kilolu herkesin uygulayabileceği bu beslenme programı ile sevdiğiniz yemeklerden vazgeçmeden kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken beslenme programınızda değişiklik yapmak.Bu diyet programıyla sadece kilo vermekle kalmayacak aynı zamanda  sağlıklı ve kaliteli bir yaşam da süreceksiniz. Bir çok ünlü yıldızın bu diyet programı ile kilo vermesi nedeniyle “Yıldızlar Diyeti” [...]Tarkan Güveloğlu’ndan Zayıflamaya Yardımcı Çayİşte  doğru olarak bilinen ancak yanlış olan bir  bilgi daha; her doğal ve bitkisel ürün faydalıdır.Oysa doğru ve bilinsizce tüketilen bitkisel ürünler bazı istenmeyen sonuçlara yol açabilir.Bu konuda Güveloğlu  “Halk arasında söylenen “doğaldır zararsızdır” mantığı yanlıştır. ” diyor.
Güveloğlu, kendisine yıllardır en çok zayıflama konusunda danışıldığını söylüyor.
Tarkan Güveloğlu’nun  zayıflamaya yardımcı çay tarifi.
Malzemeler:
1 tutam funda yaprağı
1 [...]5 Kilo Vermek İçin 6 TavsiyeBu konuya değinmeden geçemeyeceğim.Son günlerde Habertürk internet gazetesinde yer alan bir konuyu buraya almak istedim.Zira işin içine zayıflama,diyet,kilo sorunu girince artık erkek dergileri bile işe el atar oldu.Toplam 40 ülkede yayınlanmakla beraber; her ay tüm dünyada 10 milyondan fazla satışa ulaşan Men’s Health, erkek dergisi, 10 gün içinde 5 kilo vermek için 6 tavsiye [...]Hızlı ama Sağlıklı Kilo VermeSağlıklı Ama Hızlı mı Kilo Vermek İstiyorsunuz? Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez böyle soruyor.Hızlı ama sağlıklı kilo vermeyi kim istemez ki? Ancak :
Bugüne kadar bir çok diyeti deneyip, hatta zaman zaman aç kalarak kilo verme denemeleriniz hep başarısızlıkla mı sonuçlandı?
Spor salonlarında, koşu bantlarında kendinizi helak ettiğiniz halde kilonuzda en ufak bir kıpırdama olmuyor mu?
Hızlı sonuç alınır [...]Bölgesel Yağlardan Kurtulmanın YollarıBölgesel yağlardan ve selülitlerden kurtulmanın yolları deyince akla ilk gelen, egzersiz yapmak ve günlük su tüketimine dikkat etmektir.Günaşırı yapacağınız 40-45 dakikalık tempolu yürüyüşler ve günde 1,5-2 litre kadar tüketeceğiniz su sizi selülitlerden ve yağlardan kurtarırken aynı zamanda daha sağlıklı olmanızı sağlar.
Bölgesel yağlardan ve selülitlerden kurtulmak için dikkat etmeniz gereken bir kaç pratik yöntem ise şöyle [...]Bu Yiyeceklerle Kolayca Zayıflayınİş zayıflama ve kilo kontrolü olunca gün geçmiyor ki yeni bir haberle karşılaşmayalım.Konu kilo kontrolü ve zayıflama ama bir de işin beslenme yanı var.Yani en kolay nasıl kilo verilir, ne yenirse daha çabuk ve zahmetsizce zayıflanır? Hangi gıdaları tüketmeli hangilerinden uzak durulmalı?
İşte  İngiltere’de yayımlanan Daily Mirror Gazetesi en iyi zayıflatan 10 yiyeceği belirledi. En çok [...]Kolay ve Zahmetsiz ZayıflamaUzun zamandır piyasada satılan doğal içerikli zayıflatıcı ürünleri takip ediyorum. Bir kaç sefer konu ile ilgili açıklamaların yer aldığı haberleri görünce sizlerle paylaşmak istedim.
Haberi, haber kaynağı ile birlikte tamamen yorumsuz olarak veriyorum. Kullanıp kullanmamak tamamen size kalmış. Ürün hakkında daha geniş bilgileri ve sorularınızı ürün sorumlularından ( üretici ve dağıtıcılarından) öğrenmenizi öneririm. Yine de belirtmek [...]Lavanta BanyosuGünün sıkıntısından kurtulmak için rahatlatıcı, hoş kokulu bir banyo hem cildinizi hem de ruhunuzu dinlendirecektir.
Bunun için yapmanız gereken küveti sıcak suyla doldurup içine bir kaç damla esansiyel yağlardan damlatıp, küvete girmek ve en az 30 dakika kadar bu banyonun tadını çıkarmaktır.Yanlız suyun fazla sıcak olmamasına dikkat edin.Zira çok sıcak su , kendinizi bitkin hissetmenizi sağlar.
RAHATLATICI [...]Kafein Yağ Yakımını KolaylaştırıyorBundan önceki yazımızda kafein deposu kahveden bahsetmiş ve faydalarını yazmıştık.Orada da bahsedildiği gibi kahvenin yararları arasında kilo vermeye yardımcı olduğu da var.
Peki kahve kilo vermeye nasıl yardımcı oluyor ? İşte bu sorunun cevabını Prof.Dr.Neriman İnanç veriyor.
Prof. Dr. İnanç, çay, kahve ve kola gibi içecekler ile hergün alınan kafeinin zayıflama üzerine olumlu etki yaptığının [...]Kafein Deposu Kahvenin FaydalarıKahve , kültürümüzde tam bir keyif  unsuru olarak yer almakla birlikte içerdiği yüksek kafein nedeniyle zararlı olarak kabul edilmesine neden olmuştur.Peki, kahve tüketmek gerçekten zararlı mı?
Son zamanlarda özellikle kozmetik malzemelerinin kafein içeriyor olması bu konuya ilginin artmasına neden oldu. Bilindiği gibi kahve tam bir kafein deposudur.Kafein , bir çok bitkinin tohumunda, meyvesinde ya da yaprağında [...]Zayıflamada Yeni Trendİtalyan bilim adamları tarafından geliştirilen Slim Up Must cihazı ile infrared ışık kaynağından çıkan ışınlar deri tabakalarını geçerek derin dokularda ısı artışı sağlayarak dokularda birikmiş yağları azaltır ve kasların güçlenmesini sağlar.
Roma Tıp fakültesinde yapılan araştırmalara göre insanlar yaşamlarında beslenme ve egzersiz ile ilgili hiç bir değişiklik yapmadan da Slim Up Must sistemiyle ayda 2,7 [...]Karın Yağlarınız Hızla AzalsınPek çok kişi çeşitli bahanelerle en değerli öğün olan kahvaltıyı atlar. Oysa doğru beslenmenin ilk kuralı öğün atlamamaktır. Ancak bu yazıyı okuduktan sonra artık kahvaltı etmeden güne başlamayacağınızı düşünüyoruz.
Güne kahvaltısız başlamak metabolizmayı yavaşlatır.Çünkü vücudun enerji depoları boş olduğundan metabolizma kendini en az enerji harcamaya programlar.Belki inanmak zor olabilir ama sabah kahvaltı ile güne başladığınızda kilo [...]Zeytin Yaprağı Şifa KaynağıZeytin yaprağı yüksek antioksidan aktiviteye sahip, doğal bir antibiyotiktir. Yapraklarında bulunan “Oleuropein” maddesi, zeytin ağacını hastalık ve zararlılara karşı korur.Zeytinin işlenmesi sırasında uzaklaştırılan  oleuropein hastalıklara karşı koruyucu göreve sahiptir. Oleuropein’in içinde bulunan elenolik asit ve kalsiyum elenolat pek çok mikroorganizmayı vücuttan uzak tutmaya yardımcıdır.
Bugün birçok ülkede bitkisel destek olarak kullanılmaya ve zeytin yaprağı üzerinde çeşitli [...]Selülitleri Fırçalayarak GidermeToksin birikmesinin yol açtığı kolajen liflerinin yağ hücrelerinin etrafını sarması ve yağla toksinlerin sıkı bir şekilde birleşmesi sonucu birçok kadının kalça,baldır,kol ve karın bölgelerinde  erkeklerin karın ve kasık bölgelerinde selülit oluşur.Sonuç; yumru yumru, portakal kabuğu benzeri bir görünüm.
Yavaş kan dolaşımı ve yetersiz lenf  akıntısı gibi faktörler bu sorunu daha da ağırlaştırmaktadır.
Kuru vücut fırçalaması dolaşım sistemini [...]No comments:

Post a Comment